WebSite Açık Yönetimi
QualysGuard Web Site Güvenlik Açığı Yönetimi

WebSite Açık Yönetimi

Web Siteniz de ki açıklar hakkın da bilgi edinme ve yönetiminizi sağlamaya yarayan mükemmel bir toolzdur.

Puanlama Detayları

  • Ortalama Puan10.0

  • 1010

QualysGuard Web Site Açık Tarayıcı Nedir?

QualysGuard, güvenlik yönetimi hizmetlerini SaaS tabanlı bir web hizmeti olarak sunan ilk şirket olan Qualys, Inc tarafından sağlanan web tabanlı bir güvenlik açığı yönetimi aracıdır.
İncelemelerden, çalışmanın oldukça kolay olduğu düşük bir yanlış pozitiflik oranına sahip ve araç kullanıcılarının daha ‘tehlikeli’ kısımlarını kullanıcıların ellerinden uzak tutan, ancak uzman kullanıcıların yapabilecekleri esnekliğe sahip, yetkin bir araç gibi görünüyor. Neye ihtiyaçları var?

Nessus, Retina, nCircle, NeXpose ve Tenable gibi diğer araçlara karşı olurdu .

QualysGuard Tarayıcı Özellikleri

Uygulamaların yetenekleri şunları içerir:

  • Varlık keşfi ve envanteri
  • Güvenlik açığı yönetimi
  • İyileştirme önceliklendirme
  • Uyumluluk izleme
  • Konteyner güvenliği
  • Web uygulaması taraması ve güvenlik duvarı
  • Dosya bütünlüğü izleme
  • Uzlaşma göstergesi ve daha fazlası

Bulut tabanlı sistemi geri yükleyebilen Qualys cihazlarını kullanarak dahili taramaları da işleyebilir, bu da onu çok ölçeklenebilir hale getirir.

QualysGuard hakkında

Qualys 1999 yılında kuruldu. Şirket, Aralık 2000’de QualysGuard’ı kurdu ve böylece Qualys, güvenlik açığı yönetimi pazarına ilk girenlerden biri oldu. QualysGuard Intranet Scanner, güvenlik açıkları için şirket LAN’larını otomatik olarak taramak ve kullanılabilir bir yama bulmak için 2002’de piyasaya sürüldü. Sonraki yıl, Qualys, İnternet’e bağlı ağlarda olası güvenlik açıklarını taramak, haritalamak ve tanımlamak için web tabanlı bir araç olan FreeMap’i piyasaya sürdü.

2005 yılında Qualys QualysGuard ürün serisini genişletti. Qualys 2008’de QualysGuard Politika Uygunluğu’nu uygulamaya koydu ve platformun küresel tarama yeteneklerini kurum genelinde BT uyumluluk verilerini toplamak için genişletti ve bu bilgileri denetim amaçlarına uygunluğu belgelemek için bu politikaları harita haline getirdi.

Kaynak: Vikipedi

QualysGuard fiyatlandırması yılda yaklaşık 2000 $ ‘dan başlamalı, ancak fiyatlar kamuya açıklanmadı ve bulabildiğim en son bilgiler, 2014’ten (yılda 2,495 $, sekiz harici IP adresi ve PCI uyumluluk raporlarında web uygulamaları için tarama hizmetleri sunan; $ 5,495) oldu her yıl, aboneler için 256 IP ve bir sanal tarama cihazı için tarama kapsamı sağlar.

Qualys web sitesinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz , ücretsiz deneme sürümü var.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *