GandCrab Şifre Çözme Aracı

GandCrab Şifre Çözme Aracı

GandCrab ransomware için ücretsiz bir şifre çözme aracı, WannaCry gibi fidye yazılımların şifresini çözmeye yarar

Puanlama Detayları

  • Ortalama Puan10.0

  • 1010

En son ransomware herkesin kıçını tekmeleyen Gandcrab, tahminen 50.000 bilgisayarı enfekte eden, kurbanlar için neyse ki, Bitdefender, No More Ransom Projesi’nin bir parçası olarak ücretsiz bir Gandcrab ransomware şifre çözme aracı yayınladı .

Ransomware hakkında özellikle dikkate değer hiçbir şey insanları uzlaşmaya iki istismar mevcut kitleri birleştirir ve ödeme alır kendisi diğerinden daha var Dash yerine (aynı bildiğim kadarıyla bir ilk) Bitcoin daha gizlilik sikke vardır.

Beyaz şapkalar, GandCrab ransomware için ücretsiz bir şifre çözme aracı yayınladı ve DIY kötü amaçlı yazılım üreticilerinin kurbanlarını para istemelerini engelledi.

GandCrab Ocak 2018’den bu yana RIG exploit kit açılış sayfalarına yol açan kötü amaçlı reklamlarla ya da diğer gönderenleri taklit eden hazırlanmış e-posta mesajları yoluyla yayılıyor ve bu süreçte tahmini 53.000 bilgisayarı etkiliyor.

Decreptor karşılığında, GandCrab’ın arkasındaki hırsızlar, siber suçlarda ilk çıkışını yapan bir şifreli para olan DASH’da yüzlerce ve yüzbinlerce dolar arasında bir fidye istiyorlar. GandCrab’ın geliştiricileri, az teknik beceriye sahip kişilerin harekete geçmelerini sağlayan bir hizmet olarak bir fidye yazılımı kullanır.

Ransomware’in kendisi, yaygın e-ticaret hizmetlerinden gelen fişleri kopyalayan kimlik avı stili e-postalarla birleştirilmiş Rig Exploit Kit ile kötü amaçlı reklamlar ve açılış sayfaları aracılığıyla yayılıyor.

GandCrab Ransomware şifre çözme aracı

Gansomware enfeksiyonları GandCrab enfeksiyonlarına bağlı olarak fidye yazılım dolandırıcılığı yaygın olarak 600.000 $ ‘a ulaştı. Ransomware scammers daha tipik olarak 300 $ ile 500 $ arasında talep ediyor.

Yeni geliştirilen (ücretsiz) panzehir, fidye yazılımının bilinen tüm sürümleri için çalışır. Kötü, kurbanların makineleri üzerindeki kişisel verileri şifreler.

Güvenlik şirketi Bitdefender, Europol ve Romanya Polisi ile işbirliği içinde GandCrab fidye yazılımı şifre çözme aracını geliştirdi. Bu çaba, No More Ransom projesinin en son projesi.

Temmuz 2016’da Ransom’un başlatılmasının ardından, kanun uygulayıcılar ile özel sektör arasında fidye yazılımla mücadele için yeni bir işbirliği düzeyi sunuldu.

Yazdığımız son fidye yazılımı, birisinin etkili bir şekilde kapatması için varolan bir alanın kaydedilmesiyle başardığı WannaCry idi: Bence Gandcrab hala adil bir zarar verecek ve dürüst bir şekilde, bu tür şifre çözme araçlarının teknoloji dışında ve özel olarak infosec topluluğunun görünürlüğü oldukça düşük, bu yüzden bu makaleyi paylaşmaya ve insanların enfekte olmuşlarsa çıkış yolu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *