DDoS Saldırıların’dan korunma yöntemleri

DDos saldırıların dan korunma yöntemleri. Herkesin çok merak ettiği ve bir çok kişinin büyük sorunu olduğu konu. Arsız ve uzun süreli DDos attackların dan korunmak bi hayli zordur, adeta futbol da 4 e karşı 1 savunma yapmak gibidir. Çok fazla hücum eden vardır fakat sız bunlara karşı koyacak güçte ve yeterlilikte değilsinizdir. Bazı durumlar da hedeflene ağa yapılan DDos saldırıların dan kurtulmak bi hayli zordur, bazıların da ise kolydır veya hafifletecek yöntemler vardır.. Şimdi bunlardan bahsedelim ..

İlk başta DDos saldırılarını tanıyalım

DDos saldırılarına karşı koyma noktasında en önemli olan husus saldırıyı erken farketmek ve erken müdahelede bulunmaktır. Sunucunuz da ki trafiğin herzaman aniden artması veya her ani performans yavaşlamasıyla DDos saldırısını farketmek mümkün değildir. Bunun için profesyonel kaynaklar dan Anti DDos hizmeti almanız sizin için daha faydalı olacaktır.. Eğer arsız bir düşmanınız varsa 🙂

DDos saldırılarını nasıl engellemeliyiz?

İlk başta İnternet servis sağlayıcınız kontrol etmelısınız, çünkü saldırı sizi etkilediği gibi büyük olasılıkla internet servis sağlayıcınızı da bir nebze etkileyecektir. İnternet servis sağlayıcınızla iletişime geçtikten sonra teknik destek isteyip, Ddos saldırısına karşı trafik güzergahınızı yeniden düzenlettirmelisiniz. Sunucu seçimi yaparken anti ddos hizmeti verenleri seçmeye özen gösterin.

DDos saldırılarını önleme yöntemleri nelerdir ?

Saldırıyı nasıl önleyeceğinizi telaşla düşünürken sizin işinize yarayacak iki araç vardır, bunlardan ilki Ek ağ kullanımını yaratmak amacıyla tanımlı ağ içerisin de ki sunucu trafiğinin dengelenmesi için Yük dengeleyicisini kullanıp çalıştırmanızdır.. Bir diğeri ise kötü amaçlı Ddos saldırılarının trafiğini filtrelemek, yönlenedirmek için bulut tabanlı Anti DDos çözümüdür..

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *