WSO Shell nedir ?

Wso Shell Nedir

Bilgi güvenliği konusunda son yıllarda büyük çalışmalar yapıldığını ve ilerlemeler kat edildiğini yakından izlemekteyiz. Özellikle Shell kavramı ve fonksiyonları web siteleri güvenliği hususunda oldukça faydalı işler ortaya koymaktadır. Bu yazımızda bahsi geçen shelllerden biri olan wso Shell nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi hususlarla ilgili paylaşımda bulunacağız. Diğer shell kodlarında olduğu wso shellde de mutlaka uzman kişilerin kullanmasını öneriyoruz. Yapılacak ufak bir hata dahi oldukça büyük zararlara yol açabilecek güçtedir. Bu nedenle kullanımında son derece dikkatli olunmalıdır.

Wso shell kavramına geçmeden önce shell nedir, ne işe yarar gibi hususlardan bahsedelim öncelikle. Böylece wso shell daha kolay ve anlaşılır hale gelecektir. Shell, hem iyi niyetli hem de kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Amacı, web sitelerine sızarak belli yetkiler (okuma, yazma, düzenleme vb.) vermek ya da almaktır. Web sitelerini daha güvenilir hale getirebilmek amacıyla yapılan sızma testlerinin vazgeçilmez kod parçacıkları olarak yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Pek çok farklı isimde shell bulunmaktadır ve kullanım yerine ve kullanıcı kişisine göre değişiklikler gösterebilmektedir. Genel olarak shell kavramından ve amacından bahsettikten sonra asıl konumuz olan wso shell nedir, nasıl kullanılır ve ne işe yarar sorularının cevabına gelelim. Wso shell, r57 ve c99 shellerden sonra piyasaya çıkmış olup kararlı bir şekilde çalışmaktadır. Kararlıdan kasıt oturmuş yani kullanılabilir uygunlukta olmasıdır.

WSO Shell ne işe yarar?

Piyasaya ilk çıktığı zamanlarda diğer shelllerin de bulunması, wso shell açısından bir dezavantaj olarak düşünülmekteydi. Çünkü hali hazırda oturmuş bir şekilde kullanılan shelller bulunmaktaydı. Böyle bir vaziyette ortaya çıkan wso shell, gelişmiş komut istemcisi ve kolay kullanılabilen ara yüzü sayesinde hızla tutulmuştur. Gelişmiş komut istemcisi sayesinde birçok işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilme imkanı sunmaktadır uzmanlarına. Kapasitesinin yüksek olmasına karşın düşük boyutlu olması sayesinde sunucuda kolaylıkla tercih edilebilmektedir.

Günümüzde backdoor olarak kullanılan en son wso shell nedir diye soracak olursanız 2.5.1 versiyonudur diyebiliriz. Web sitemizde yer alan arama bölümüne vasıtasıyla aratarak indirebilirsiniz. Fakat kullanacak kimsenin mutlaka işin uzmanı olması gerekir. Aksi halde geri dönüşü mümkün olmayan sorunlara yol açılabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *