C99 shell nasıl indirilir ?

C99 Shell indir, nasıl kullanılır ?

C99 Shell indirmek günümüzde özellikle web sitesi sahiplerinin bilmesi gereken konulardan biridir. C99 Shell’i açıklamadan önce shell kavramının ne olduğuna değinelim.
Shell, işletim sistemi ile kullanıcılar arasında aracılık görevini üstlenen bir sistemdir. Shell kavramını şu örnekle açıklayabiliriz:

Yabancı bir ülkeye gittiğinizde ve o ülkenin dilini bilmediğinizde tercümana ihtiyaç duyarsınız. Tercüman çeviri yaparken sizin söylediklerinizi harfiyen çevirmek ister ve komutları sizden alır. Tam da burada siz tercümanın çevirmesi gereken cümleleri söylersiniz ve o da gerekli çeviri işlemini gerçekleştirir.
Yukarıdaki örnekten anlayabileceğiniz üzere bir program olan shell aynı şekilde bu görevi gerçekleştirir. Yani Shell işletim sistemine verdiğiniz komutları alarak bu komutların gerçekleştirilmesi rolünü üstlenir. Shell bir çok çeşidi olduğu gibi bunlardan biri de C99 Shell’dir.

C99 Shell nasıl indirilir ?

C99 Shell ile bir web sitesine verdiğiniz komutları yönetmeniz mümkündür. Özellikle hackerların merak ederek ilk olarak öğrendikleri programdır. Hackerlar C99 Shell programını kullanarak bir web sitesine bir çok komut verip değişikler gerçekleştirebilir. Böylece bir sitenin admini olmadan web sitesi üzerinde istediğiniz işlemleri gerçekleştirmiş olursunuz. Virüs programları C99 Shell programını zararlı yazılım olarak algılar. Hemen hemen tüm virüs programları bu yazılımı karantinaya alır veya yok eder. C99 Shell öğrenmeye yeni başlayacak kişiler için kullanımı kolay bir shell programıdır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *