C99 Shell indir

C99 Shell İndirmek

C99 Shell bir web sitesini ele geçirmek için kullanılan zararlı scriptlerin başında gelmektedir. Birçok anti virüs programları tarafından tanınmakta olup kolayca bulunabilmektedir. C99 shell ile bir web sitesinin içerisinde yer alan bütün dosyalarına erişim sağlama, izinleri varsa değiştirme, yükleme yapma, sql bağlanma ve hostun içerisinde yer alan diğer web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Sheller arasında en çok kullanılan olmakta olup basit ve birçok işlevi yerine getirmesinde dolayı tercih listelerinin hep başında yer almıştır. Linux tabanlı bir Shell olan C99 kolay bir şekilde internet üzerinden elde edip indirebilir ve istediğiniz bir sitede gerekli açık varsa bu Shell sayesinde istediğiniz erişimi sağlayabilirsiniz.

C99 Shell ne gibi durumlarda kullanılır ?

C99 shelli siteye yüklediğiniz zaman belli başlı komutları bilmez iseniz birçok dosyaya erişim sağlamayabilirsiniz. Özellikle atacağınız web sitenin tabanını ( wordpress, joomla, smf vb. ) öğrenmeniz ve hangi dosyalardan oluşup önemli bilgiler hangi klasörde tutuluyor bilmeniz gerekebilir. Örneğin wordpress sistemli bir siteye C99 shell soktuğunuz zaman config.php dosyasına erişip burada sql bilgilerini ulaşıp istediğini gibi veri tabanında işlem yapabilirsiniz. Sunucuya girdiğiniz zaman sunucu içerisinde başka siteler görmek isterseniz /var/named/ komutunu kullanarak başka sitelere erişim sağlayabilir, /var/mail/ komutu ile sitenin kayıtlı olan mail adreslerine erişim sağlayabilirsiniz.

C99 Shell kullanmanın yararları nelerdir ?

C99 shellini bir web sitesine sokmak için komutları çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Bir çok yöntem ile deneyerek açıklara ulaşabilir ve buradan shellini devreye alabilirsiniz. C99 shelli devreye sokmak için en çok uygulanan yöntemlerden bir tanesi SQL Injection açığını elde ederek sokmaktır. Hemen hemen bütün sitelerde 1 tane bu açıktan yer almakta olup sql sayesinde veri tabanı üzerinden bütün şifrelere ulaşabilir burada şifreleri md5 çözücüler sayesinde açığa çıkartabilirsiniz. Diğer bir en kolay Shell yükleme açıklarından biri ise upload açıklarıdır. Bazı siteler uploadlara izin vermekte olup bunları direk c99.php olarak kabul etmese bile bunu bir resim dosyası uzantısı gibi gösterip sisteme girmeye başarabilir buradan istediğimi bütün erişimlere ulaşabiliriz. Ancak en önemli sorunlardan birisi permissiondur. Bazen bütün yetkiler açık olmayabilir bu durumlarda root yapmanız gerekebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *